دکتر علی سلوکی در تاریخ دوازدهم تیرماه سال 55 در خانواده ای متوسط در شهر تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در مدارسی نزدیک خانواده پدری به اتمام رساند و در دبیرستان کمال در رشته ریاضی فیزیک مشغول تحصیل شد.

به علت علاقه و استعدای که در دروس ریاضیات و فیزیک از خود نشان داد، در المپیاد های علمی ریاضی و فیزیک موفق به کسب رتبه در سطح کشور گردید و لیکن به علت علاقه به رشته پزشکی، از امتیاز ادامه تحصیل در یکی از رشته های دانشگاهی رشته های ریاضی فیزیک چشم پوشی نمود و با شرکت در کنکور سراسری در رشته تجربی، با رتبه 62 در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی قبول شد.

در امتحان پره انترنی نیز جزو 3 نفر اول دانشگاه شد و بعد از اتمام دوره پزشکی عمومی، دوره سربازی و طرح خود را در نیروی زمینی ارتش به اتمام رساند. مدتی  بعنوان پزشک عمومی فعالیت نمود و سپس در سال 1386 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه شهید بهشتی شروع به فعالیت نمود و در نهایت به مدت 8 ماه به عنوان رزیدنت ارشد جراحی در بخش جراحی بیمارستان شهید مدرس واقع در منطقه سعادت آباد تهران بصورت تمام وقت و شبانه روزی، علاوه بر کسب توانایی و مهارت در انجام طیف وسیعی از اعمال جراحی بعضاً سخت و پیچیده، توانمندی لازم در اداره یک بخش کامل جراحی، همراه اتاق عمل و بخش مراقبتهای ویژه(ICU) را نیز کسب نمود. البته این فرصت ارزشمند بر اساس پایه گذاری این متد تربیت جراح توسط استاد مسلم جراحی ایران آقای دکتر فرخ سعیدی بوجود آمد و ایشان نیز این متد را از بهترین دانشگاههای آمریکا (هاروارد و جانزهاپکینز) آموخته و در بخش جراحی بیمارستان مدرس از سالهای قبل پیاده نمود و این سبک آموزش در آن زمان توسط ریاست محترم بخش، جناب آقای دکتر جواهر زاده به بهترین نحو اجرا گردید. 

 بعد از اتمام دوره جراحی عمومی و اخذ دانشنامه تخصصی جراحی عمومی، دوره طرح ضریب کا را  نیز بمدت 2 سال در شهرهای گناباد و نهاوند طی نمود. حدود یکسال بعنوان متخصص جراحی عمومی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش فعالیت نمود.

سپس بعلت علاقه به انجام جراحی های لاپاراسکوپی، در امتحان پذیرش فلوشیپی جراحی درون بین (لاپاراسکوپی) شرکت نموده و بعنوان یکی از دونفر قبولی این رشته در بیمارستان حضرت رسول وارد دوره فلوشیپی جراحی های درون بین شده طی این دوره اعمال جراحی لاپاراسکوپی و جراحیهای چاقی و متابولیک را تحت نظارت استاد پازوکی و استاد خلج فرا گرفت و از آموزشهای این اساتید بهره مند گردید.

 

 
دکتر علی سلوکی تلاش می کند بعنوان یک پزشک در وهله اول وسپس بعنوان یک جراح که حیطه تخصصی فعالیتش جراحیهای کم تهاجمی می باشد، با بهره گیری از مهارتهای خود و نیز دانسته های علمی خود، خدمات جراحی را به بیماران خود با بالاترین استاندارد های روز دنیا ارائه دهد و کوشش می نماید بیماران و خانواده آنان، تا حد امکان دغدغه و نگرانی غیر از خود بیماری نداشته باشند. چرا که نیک میداند خود این نگرانی تا چه اندازه بزرگ، سنگین و گاهاً ناامید کننده است. در این مسیر تلاش می کند همواره دانسته های علمی خود را بروز نگه دارد و در تلاش برای یافتن بهترین درمان برای برخی بیماریهای پیچیده و بیماران عارضه دار، از هر شخص و صاحب نظری و از هر منبع علمی، در صورت نیاز کمک بگیرد و در برخورد با مقوله جان و سلامتی بیماران، هرگز خود را گرفتار غرور نکند. به صحبت های بیمارانش گوش فرا دهد و حتی اگر شده برای لحظه ای، از دریچه دید آنان به اطراف نگاه کند تا مشکلاتشان را درک نماید.


"" هرجا که هنر طبابت مورد علاقه باشد، آنجا علاقه به انسانیت نیز وجود دارد""  
بقراط

Back to Top

Template Design:Dima Group